Powrót do szkoły Pomysły na dekorowanie pokoju młodzieżowego

Powrót do przygotowań do szkoły
Po letniej przerwie szkolnej większość nauczycieli, osób pracujących z młodzieżą, a nawet duszpasterzy ds. młodzieży chce rozpocząć nowy rok szkolny z wielkim hukiem. Dzieci awansują do młodszej grupy wiekowej. Niektórzy liderzy młodzieżowi ukończyli studia, a nowi liderzy wśród młodzieży muszą powstać i przejąć nowe obowiązki. Niektórzy uczniowie przenieśli się do nowych szkół, a podczas wakacji nawiązali nowe przyjaźnie. Często w tym czasie swoją posługę rozpoczynają nowi wolontariusze i nauczyciele. Prostym i świetnym sposobem na zasygnalizowanie młodzieży / nastolatkom, że nadchodzi coś nowego i ekscytującego oraz powitanie tych wszystkich zmian i przejść, jest udekorowanie lub ponowne udekorowanie pokoju młodzieżowego.

visit https://studiofototapet.com/minimalistyczny-salon/

Próba podjęcia decyzji o najlepszym sposobie dekoracji lub ponownego udekorowania pokoju młodzieżowego może być bardzo zniechęcająca. Jeśli możesz, zaangażuj młodzież w ten proces. Chcesz, aby pokój młodzieżowy wyglądał dobrze i zachęcająco, a także aby angażował młodzież w Twojej grupie. Nawet jeśli nie masz dedykowanego pokoju dla młodzieży, są rzeczy, które możesz zrobić, aby udekorować pokój, z którego korzystasz. Dzięki temu wszyscy wiedzą, że czekają nas wspaniałe rzeczy, a ten rok będzie wyjątkowy.

Oto kilka pomysłów i propozycji na wystrój pokoju młodzieżowego na nowy rok szkolny:

Stwórz emocje i oczekiwanie
Trudno jest przekonać młodzież do pomysłu, że przed nimi wielkie nowe rzeczy, kiedy pokój młodzieżowy wygląda tak samo, jak przez ostatnie kilka miesięcy. Chociaż szkoła, placówki lub kościół mogą mieć pewne wytyczne i trzeba wziąć pod uwagę inne sposoby wykorzystania pokoju, zawsze można coś zrobić, aby dodać życia i ekscytacji. Oczywiście, jeśli masz główne zastosowanie w pokoju, możesz zrobić o wiele więcej.

Spraw, aby był funkcjonalny jako pokój młodzieżowy
Jedną z pierwszych rzeczy, o których musisz pamiętać, jest to, że dekoracje pokoju młodzieżowego muszą spełniać swoją podstawową funkcję. Jeśli jest to sala lekcyjna, musi ona sprzyjać uczeniu się. Jeśli jest to pokój rekreacyjny, chcesz mieć otwarte przestrzenie i przestrzeń do poruszania się ludzi. Tak więc, zastanawiając się nad dekoracjami pokoju młodzieżowego, najpierw sprawdź, co masz nadzieję, że się w nim wydarzy i zaktualizuj to w sposób, który temu sprzyja. Kanapy i krzesła Bean Bag tworzą zupełnie inne wrażenie niż ławki w klasie. Jasne bezpośrednie światła tworzą inną atmosferę niż oświetlenie pośrednie i nastrojowe. Muzyka to bardzo dramatyczny sposób na ustawienie nastroju w pokoju. Powinieneś starać się mieć różne obszary w swoim pokoju do różnych czynności. Cicha okolica, w której wystrój jest bardziej subtelny i spokojny, gdzie uczniowie mogą usiąść i poczytać lub odpocząć, jest zawsze mile widziana.

Uczyń go atrakcyjnym / zachęcającym jako pokój młodzieżowy
Pokój młodzieżowy, chociaż używany przez młodzież, jest również używany przez ciebie przez długi czas. Oznacza to, że powinien ładnie wyglądać i być wygodny. Powinieneś go udekorować, abyś mógł się rozejrzeć i być dumnym i zadowolonym z tego, jak wygląda. Powinieneś umieścić przedmioty, które są odpowiednie dla twoich upodobań i rzeczy, na które ty i młodzież chcielibyście patrzeć. Chociaż chcesz, aby było to ekscytujące, nie chcesz też, aby rozpraszało i było niewygodne dla osób w pokoju.

Dodaj obiekty, które zachęcają do ciekawości i dyskusji
Pokój młodzieżowy będzie wyglądał lepiej z zabawnymi przedmiotami, co może również zachęcić młodzież do rozmowy o przedmiotach. Nawet jeśli niektóre przedmioty, które umieścisz w pokoju, początkowo nie wzbudzą zainteresowania uczniów, będziesz zaskoczony, jak dużo o nich mówią. Artefakty i przedmioty z całego świata mogą bez trudu rozpocząć rozmowy o podróżach, historii i geografii. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na zaangażowanie pokoju młodzieżowego pełnego uczniów do rozmowy, tak naprawdę nie pytając ich o nic.

Skoncentruj się na młodości
Warto postarać się zaangażować młodzież w urządzanie pokoju młodzieżowego i dedykowanie im jednej ściany to świetny pomysł. Możesz zrobić z niej ścianę udostępniania, na której umieszczają rzeczy, które im się podobają. Następnie możesz zebrać wszystkich razem, aby przedyskutować różne pomysły i gusta każdego z nich, pokój pełen młodzieży często będzie miał wiele różnych gustów. Uczniowie uwielbiają się angażować i często bardziej dbają o pokój młodzieżowy, jeśli pomogli go stworzyć. Uczysz ich lekcji szacunku i uczysz się, jak utrzymywać obszary w czystości i porządku.

Uczyń go dynamicznym z dużą różnorodnością
Powinieneś starać się często zmieniać wystrój i zwykle, gdy zmieniasz temat lub skupiasz się, dobrym pomysłem jest zmiana elementów na ścianach.